اخبار > منشور عفاف و حجاب اعلام شدبه گزارش روابط عمومی امور بانوان و خانواده شرکت بازرگانی دولتی ایران سرکار خانم مهندس صدیقه قربانی مشاور محترم معاون وزیر در امور بانوان و خانواده شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: متن منشور عفاف و حجاب بشرح ذیل است: 

يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِن جَلَابِيبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَن يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِيمًا«قرآن کریم، سوره احزاب، آیه 59»ای پیامبر(ص): به همسران، دخترانت و زنان مومن بگوکه خود را با جامه بلند بپوشانند. این کار به جهت آنکه   (به عفت) شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند و خداوند همواره آمرزنده و مهربان است.
با توجه به تأکید دین مبین اسلام و در راستای  شعائر اسلامی و نیز رعایت عفت، حیا و حدود شرعی حجاب و نیز با هدف ایجاد هماهنگی و ضابطه مندی بیشتر و رعایت قوانین و مقررات مربوطه، موارد زیر که بعنوان منشور عفاف و حجاب جهت رعایت کارکنان شرکت بازرگانی دولتی ایران و مراجعه کنندگان محترم اعلام می گردد:

1. همواره سیره و سلوک حضرت علی (ع) و همچنین حضرت فاطمه زهرا(س) را در رأس امور خود قرار دهیم.

2. رعایت حجاب و پوشش اسلامی برای زنان و مردان مومن تکلیف الهی است، از این منظر آن را یک فرصت دانسته و زمینه آن را در سازمان فراهم می¬کنیم.
3. رعایت عفت وحجاب به عنوان امر الهی در محیط اداری و در تعاملات بین همکاران و برخورد با ارباب و رجوع بعنوان یک اصل، همواره مدنظر بوده و سرلوحه کارمان قرار می-دهیم.
4. ارتقاء فرهنگ عفاف و حجاب و تقویت روح ایمان از باورهای قلبی ماست.

5. ضمن تأکید و توجه به رعایت مصالح عالیه سازمان، همواره خانواده را بعنوان مهمترین رکن سعادت و سلامت در نظر بگیریم.
6. تأمین بهداشت روحی و روانی، آرامش خانواده و امنیت جامعه در گروه ترویج فرهنگ عفت و حجاب بوده و برای تحقق آن تلاش خواهیم کرد.7. از  آنجائیکه حجاب ذاتاً فرهنگ¬ساز است لذا چادر را نه به عنوان شعار بلکه به عنوان برترین حجاب انتخاب و برآن تأکید می¬نمائیم


١٢:٢٥ پنج شنبه ٢٠ تير ١٣٩٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: