اخبار > دکتر روحانی رئیس جمهور محترم: کار و فعالیت در کشور باید روندعادی داشته باشد 

دکتر سیما فردوسی متخصص روانشناسی : اضطراب شما را به کرونا نزدیک‌تر می‌کند 

 

به گزارش روابط عمومی اموربانوان و خانواده شرکت بازرگانی دولتی ایران ، با توجه به شیوع ویروس( اسمشو نبر) که در جهان شایع شده است. ما نباید اجازه بدهیم که این ویروس تمام  جوانب زندگی ما را احاطه کند و همه برنامه های کشور را تحت الشعاع قرار دهد زیرا محال است که بیماری به جسمی راه پیدا کند ،  قبل از اینکه در ذهن اشخاص جاگرفته باشد .

اضطراب شما را به کرونا نزدیک‌تر می‌کند «سیما فردوسی» روانشناس: کشورهای اروپایی هم مورد های مثبت بیماری کرونا را در بین شهروندان شان دارند. فرق ما با آن ها این است که در آن کشور ها مردم اخبار را از یک مرجع متخصص موثق دریافت می کنند نه از پست های اکانت های عموما قلابی و فیک. تبعات شایعات کرونایی اولین اثرش این است که شما مرز بین راست و دروغ را گم می‌کنید. دوم این است که اعتمادتان را از دست می‌دهید. اگر متخصصی هم بیاید به شما بگوید که وضعیت چندان هم بحرانی نیست هرگز باور نمی‌کنید. تصور شما این خواهد بود که همه قصد فریب تان را دارند و شما در یک وضعیت آخرالزمانی تنها مانده اید. برخورد ما با این بیماری نیز باید مانند دیگر بیماری های ویروسی باشد. پس تمرکز بی جا ممنوع! در شرایط نا امیدی و اضطراب و احساس تنهایی و درماندگی همه افراد از مهربان ترین فرد در کنارشان آرامش می گیرد. اینجا اجازه می خواهم که روی سخنم با خانم های خانه دار و مادران فداکار ما باشد. این خیلی مهم است اولین خبری که در اختیار مان قرار گرفت را باور نکنیم. به اصطلاح قدیمی ها باید ابتدا آن را سبک سنگین کنیم. آن را با اخباری که از منابع موثق شنیده ایم مقایسه بکنیم خودمدیریتی بکارگیری عقلانیت در برابر شایعه ها است. fna.ir/dfha8f @Farsna 

بنابراین برای پیشگیری از ابتلا و شیوع آن لازم است همه باهم در رعایت موارد بهداشت فردی کوشا باشیم و نکات آموزشی را رعایت نمایم .

 

 

باور داریم همه باهم این ویروس را شکست خواهیم داد .


٢٠:٥٤ سه شنبه ٦ اسفند ١٣٩٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: